Lukker 03/12-2024 17:40:00
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
England, Olympiske Lege i London 1908, deltagermedalje, af Bertram MacKennal, tin, 50 mm, 47,36 g. hak.
36 meter arbejdsbrede. Har hydraulisk presennin Amazone S 600 ZA-M 3000 ultra
BUDT 40000,- DKK
Constantin Hansen (f. Rom 1804, d. Frederiksberg 1880) Studie af et æsel. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 19×23. Verso betegnet Malet af [ .....] Hansen.
2 stk diverse bænke + træningsmaskine, stand ukendt
Dansk design Par væglamper af patineret messing med perforerede skærme. 1950–60'erne. H. 12. L. 17. (2)
Står i 6740 Bramming. Spots, 4 stk. Fra Lumission. Model INVERSO150. Hvide. Ubrugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Vinkel Gearmotor, 380v, 4,0 kw elmotor
Samling af pengesedler fra England, Kina, USA og Zimbabwe, i alt 25 stk.
1922. Chr.X, 50 øre, olivgrå. Ubrugt mærke med sjælden variant “LYN PÅ VENSTRE MONOGRAM” [ 7 ] [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Aganakker. Sign. Asger Jorn 50. Akvarel på papir. Bladstørrelse 26×40. Værket er ny indrammet af Christian Brock, København, med museumsglas og antik fransk blad sølvramme. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo L90 G - 17,3 Volvo L90 G - 17,3 ton
BUDT 298000,- DKK
Sikt / hängsikt 1 - däckad Fabrikat: Agdermaskin Modell: FSR 1.0 x 1.2 Serienummer: 519 Årsmodell: 1999 Drift: El Siktyta: 1.0 m x 1.2 m Längd: 4 m Bredd: 1.9 m Höjd: 2.8 m Vikt: Okänt Skick: Sikt i begagnat fungerande skick Obs! Lasthjälp finns på plats.