Lukker 04/12-2024 17:10:00
Stol som kan anvendes som bord ( 2 i en) i træ, ubrugte i kasse
Günther Förg (f. Füssen 1952, d. Freiburg 2013) Uden titel. Sign. på bagsiden Förg 94. Akryl på bly. Monteret på plade. 60×40. Dette værk er registreret i Estate Günther Förgs arkiv som No. WVF.94.B.1210. Vi takker Hr. Michael Neff fra Estate Günther Förg for de informationer han venligst har stillet til rådighed. Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet fra ovennævnte. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
lange bor
Stor fransk lågkrukke af porcelæn, dekoreret i farver ' en chinoiserie'. Antagelig Samson 19. årh.s anden halvdel. H. 78 cm.
Redskabsbærer NB ! Hydromann P 170 saltspreder og den hydraulisk Stensballe kost 130 cm vist på billederne, medfølger IKKE i købet Kärcher Mic 50 Advanced
BUDT 75000,- DKK
Står i 6800 Varde. Stor samling af Anders And & co, m.m. Mange bøger. Årgange er fra 1957 og frem. Brugt og har diverse brugsspor. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Højtryks kompressor, AKHL 1050, 29 bar, 1,2 kw, 230v, + slange, max sømpistol med søm
6 stk kortærmet skjorter i str: S , ubrugt
AALUM. Stjernestempel på postkort frankeret med 10 øre, Bølgelinie. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Klokkeblomst i kop højde ca 16 cm, ubrugt i kasse
AC-Delco boreskruemaskine med 2 batterier og lader
5 middags- og 8 frokostknive med greb med blomster i purpur. Ant. Royal Copenhagen. 19. årh. L. 21–23,5 cm. (13)