Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: S , ubrugt
Postkort. Over 150 stk. topografiske kort fra fyn i album, med bl.a. en hel del maritime motiver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 330,- DKK
Står i 6800 Varde. Stor samling af Anders And & co, m.m. Mange bøger. Årgange er fra 1957 og frem. Brugt og har diverse brugsspor. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Slesvig. 1920. Mappe med 30 bedre Plebiscit forsendelser m.m. Bør ses [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 360 x 62 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
1938. Bølgel. 5 øre, vinrød. Postfrisk 11-STRIBE! (sammenklæbede papirbaner) [ 246 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
17 visninger
BUDT 160,- DKK
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) Kvinde og fugl. Sign. Corneille 84, 59/125. Litografi i farver. Bladstørrelse 49,5×64,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-2/1”. Ottearmet stammekrone med sortlakeret forkromet stel. Fatningshuse af zink, skærme samt bundskåle af matglas. Udført 1940'erne hos Louis Poulsen. Diam. 80. H. 60. Litteratur: “Tænd!”, variant gengivet og omtalt s. 195.
Gaffeltrucken har ikke været brugt i nogen tid. Den har fået udskiftet batteri i 202 Samsag ELTS.20P0 - Kapacitet 2 ton, løftehøjde 2,09 m / 2 ton capacity, lifting height 2,09 m
BUDT 9250,- DKK
Romerske kejserdømme, Pupienus, 238, Sesterts, Rom, VICTORIA AVGG, 23,22 g, RIC 23a, C. 38 Ex. Professor Niels Hannestad
Safir- og diamantbroche af 14 kt. guld og platin prydet med to carréslebne safirer og brillantslebet diamant. Vægt ca. 4,5 g. B. 5 mm. L. 6,5 cm.