BUDT 175,- DKK
Louis Vuitton “St Cloud Mini” taske af sort Epi læder med gyldne beslag, justerbar skulderstrop, en udvendig baglomme, et rum med en indvendig lomme og sort læderfor. H. 15 x B. 17 x D. 6 cm. 1995.
Gucci “GG Marmont Mini” taske af gyldent quiltet læder prydet med talrige imiterede perler, dobbelt kædehank, et rum med en indvendig lomme og pink satin for. H 15 x B. 22 x x D. 6 cm.
Signeret Hereke silke- og metaltrådstæppe, Tyrkiet. Nichedesign med træer og fugle motiver. Hovedbort med digte. Ca. 900.000 kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 110×80.
2 stk. gummi-brændekurve (ubrugt)
ubrugt hydraulikpumpe 12V motor
- Fungerer som den skal og er i rigtig god stand og ejer har altid haft den parkeret indendørs og passet og plejet de Deutz-Fahr M 750
BUDT 20000,- DKK
Søren Nissen (f. 1944) Ebbe Gehl (f. 1942, d. 2023) Cirkulært udtræksbord af eg med én tillægsplade. Udført og mærket hos Ry Møbler. 1970–80'erne. H. 70. Diam. 120. L. 170. (2)
Dansk Vestindien, Frederik V, 24 skilling 1764, H 6, S 12, Sieg 7, C 6, KM 9 - an ekstremet sjælden variant med stavefejlen “AMERIKNSK” for “AMERIKANSK”, som end ikke findes i L.E. Bruuns samling
Safir- og diamantring af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet safir på ca. 2.85 ct. omkranset af fire marquiseslebne diamanter og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.15 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS-VS. Vægt ca. 5 g. B. 13 mm. Str. 54. IGL certifikat nr. 52832–4 medfølger.
Står i 6740 Bramming. Patronsikringer i forskellige ampare. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Str. (LxB): 280x110 cm.
BUDT 7400,- DKK