Lukker 05/12-2024 11:40:00
Trejon Bero brak klipper. PTO drevet for traktor montering. 3 punkt lift fæste. Hydraulisk løft. Hydraulisk sving. Arbejds bredde 180 cm.
Afhentes: OC -3230 Græsted, Denmark (via Google Maps)
El hejs. Arbejdsbredde: 105cm Skjold i dårlig stand.
Varmeblæser 5 kw, ny, til vægophæng, SP EC 5N, 230v
BUDT 1900,- DKK
Ubekendt maler, 18. årh. Bibelsk/historisk motiv antageligt Usigneret. Olie på lærred. 80×62.
Kinesisk rangmærke, buzi, kesivævet sort silke broderet i metal- og farvet tråd med guldfasan. Qing 19. årh. 29×31 cm.
1 bt. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1948 D (mls). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
I. F. Møller (f. Helsingør 1797, d. København 1882) To portrætter af Andreas Weilbye (1812–1881) og Cathrine Weilbye, f. Madvig (1822–1879). Én usigneret. Én sign. I. F. Møller 1852. Olie på lærred. 31×23,5. (2).
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Container - Ladcontai ABC Container - Ladcontainer
Kinesisk blanc-de-chine figur forestillende digteren Li Bai. Qing 19. årh. H. 15 cm. Stand af træ medfølger.
Et par stager af sølv, balusterformet. Stemplet A. Michelsen, Københavns bymærke 1926. H. 22 cm. Udfyldte. (2)
Værktøjskuffert med 550 dele inkl alt. Diverse værktøj og tilbehør. Ubrugt.