Julius Exner (f. København

Lukker 09/12-2024 19:06:00

Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910) Naboens besøg hos den syge pige. Sign. J. Exner 1890. Olie på lærred. 26×33. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 724, 2003 nr. 1503.