Lukker 04/12-2024 17:10:00
17 stk. Kalix jakker, CRV i str. 4 stk. S - 4 stk. XXL - 9 stk. XXXL (ubrugt)
16 liters akku-rygsprøjte, Trolla (ubrugt)
1904. Chr. IX, 10 øre, pos. 41 “PLET I SKRAVERING UD FOR PANDE”. 5 stemplede mærker. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
OVERFRÆSER, 2000 watt. Med 6 og 8 mm indsats. Leveres med 12 stk. fræsejernssæt. Ubrugt.
diverse ubrugte kæder
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Skagen med fiskere på stranden. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 61×91.
BUDT 23000,- DKK
Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875) Marine med skibe en tidlig morgen. Sign. M, 1848. Olie på papir monteret på lærred. 28×36.
Engelsk maler, 19. årh. “Among the Willlows”. Sign. Alfred Banner 1910. Olie på lærred. 23×31.
Samling spidsglas, bestående af fem glat 'Anglais' vinglas og ni snerleglas samt et tøndeglas med optik. H. 8,5–12 cm. (15)
5 styk lifte inklusiv. 27 meter master pr lift. Liftene er lige kommet hjem fra et stort projekt og er i funktionel stand. Der er en lift fra årgang 1989 og tre lifte fra årgang 1996 og den sidste lift er fra årgang 2000. Kan pakkes sammen så de kan være i to 40 fods containere. De medfølgende kontrol enheder og fastgørelse udstyr kan variere i farve og udformning i forhold til billedern HEFA MST600 - 5 styk / 5 units Inkl 27 m. mast pr lift.
BUDT 35500,- DKK