Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: 8 vejl pris 1799kr , ubrugt
Kalendergave lot, butikspris på ca. 436kr. Farver/modeller kan variere.
Ca. 90 mtr. DAFA Bronze-tætningsliste
2 stk udstillingsmontre på hjul, 1 er uden glashylde. Med lås og nøgle. H 165 cm. B 50 cm.
Kasse med større parti plastikkapsler til mønt, i alt flere hundrede stk. i forskellige størrelser
Svensk vippebord med rund plade af Alrot, profileret stamme på trepasfodstykke af sortmalet træ. Ca. 1800. H. 115. Diam. 79.
Mason Saltarrelli (f. New Orleans, LA 1979, Bor og arbejder i Brooklyn, NY) Uden titel, 2018/19. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 76×61. Proveniens: Galleri Jacob Bjørn, Aarhus.
BUDT 10500,- DKK
1940. Provisorie. 6/8 øre, type I. Postfrisk 4-blok med kraftigt forskudt overtryk. [ 262a ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6360 Tinglev. Høvlet spærtræ, C24. Ca. 28 stk. 250 x 50 mm, á ca. 480 cm. Ca. 28 stk. i alt. Ubrugte og restparti. Der tages forbehold for ukurante mål og blandet stand på nogle af dem. Ligger indenfor, men enkle kan have varietet stand + MOMS
14 stk incl. rist. Galvaniseret jern. ca. 11 cm brede. 125 cm lange. Kan serieforbindes. Nye og ubrugte.
Christian VII, skilling 1771, H 37, (16 stk.), 1/2 skilling 1771, H 38, (6), i alt 22 stk.
Stand ukendt. Ikke afprøvet under gennemgangen.
25 forsænkere